Nakladatelství EPOCHA

Křest románu Causa mortis

krimi románu z prostředí patologie Marka a Jitky Hladkých

Zveme na křest knihy Causa mortis, který se odehraje v pondělí 20. 11. 2017 od 17.00 v literární kavárně knihkupectví Academia (Václavské náměstí 34, Praha 1).

Knihu pokřtí legendární filmový a televizní režisér a vysokoškolský profesor Jiří Svoboda, čtyřnásobná mistryně světa v kickboxu a patronka projektů, podporujících děti z dětských domovů, Martina Ptáčková a Ing. Petr Špirhanzl, státní tajemník v Úřadu vlády.

O knize:
Kriminální příběh s prvky hororu objevuje pro českou literaturu dosud neznámé prostředí.
Ústav soudního lékařství kdesi v Praze. Ponuře důstojná budova, kam už po celá dlouhá desetiletí vede poslední cesta těch, které zastihla smrt. Přirozená i nepřirozená. Oběti nehod, vražd i sebevražd. Zde se stanoví příčina smrti – Causa mortis. A mrtvý se jen stěží může bránit, je-li pitevní zpráva falešná.
Novou přednostkou ústavu se stává MUDr. Judita Marková, která postupně přichází na to, že za formálně dokonalou fasádou ctihodné instituce funguje skrytá mafie, která zahrnuje nejen soudní lékaře, laboranty a sanitáře, ale také zkorumpované soudce, policisty a státní zástupce.
Když se dr. Marková dostane až k samotnému jádru tohoto zla, hrozí jí vážné nebezpečí, že na ni samotnou bude čekat pitevní stůl.
Citlivé čtenáře varujeme. Vždyť co si například počít s informací, že po pitvě se mozek nevrací do hlavy, ale zašívá do břicha…